Ocenění nemovitosti zdarma

Kolik stojí váš dům nebo byt? Nechte si zpracovat ocenění nemovitosti opravdovými profesionály a ujistěte se, že neprodáváte pod cenou. Stačí vyplnit formulář níže a výslednou cenu nemovitosti vám vypočítáme a zdarma zašleme na váš email. 

 

Jak funguje oceňování nemovitostí přes BEZPOBOČKY.CZ?

Ocenění nemovitosti

Pro zpracování co nejpřesnějších cenových odhadů používáme moderní software, který využívá rozsáhlá data, čerpá informace z katastru nemovitostí a zároveň porovnává ceny prodejů nemovitostí ve vašem okolí.

Díky tomu pro vás dokážeme připravit velmi přesný cenový odhad, který vám pomůže k rychlejšímu prodeji vaší nemovitosti.

V případě, že program nedokáže stanovit cenu na základě vyplněného formuláře přichází na řadu náš specialista, který vás bude kontaktovat pro doplnění informací tak, aby bylo možno cenu co nejpřesněni stanovit.

Máme zkušenosti i s oceňováním nemovitostí pro účely dědického nebo rozvodového řízení. S požadavkem na ocenění nemovitostí se na nás pravidelně obracejí jak notáři, tak i samotní účastníci.

 

Co může ovlivnit výslednou cenu vaší nemovitosti?

 

Na výslednou cenu nemovitostí má vliv hned několik faktorů, a proto i dva stejně velké domy mohou mít cenu zcela rozdílnou. Jak je to možné?

Na cenu nemovitosti má vliv lokalita, ve které se stavba nachází. Ceny nemovitostí se liší v jednotlivých krajích i městech. Ty nejdražší najdete hlavně v Praze. Je vaše lokalita bezpečná, dobře dostupná veřejnou dopravou a disponuje veškerou občanskou vybaveností? Pak můžete očekávat cenu nemovitosti vyšší.

Dalším faktorem je také velikost objektu. S velikostí užitné plochy stoupá i cena. Do výměry bytů se navíc započítává balkon, terasa, lodžie a v případě rodinných domů zahrada. Cenu také ovlivňuje dispozice dané nemovitosti. Vyšší hodnotu za metr čtvereční můžete očekávat u prostorných neprůchozích pokojů, a hlavně chytře řešených prostorů.

Oceňování nemovitosti může ovlivnit i to, kdo ji vlastní. Nižší ceny očekávejte u družstevních bytů, vyšší naopak u bytů a domů v osobním vlastnictví.

V neposlední řadě může cenu dané nemovitosti ovlivnit její aktuální stav. Zde se zvažuje stáří nemovitosti, použitý materiál na stavbu, stav oken, podlah, elektroinstalace nebo způsob vytápění.